Zawodowy ekwipunek fotografa

Wielu osobom wydaje się, że fotografia ślubna to nic ciężkiego – trzeba tylko wziąć stosowną kamerę, znaleźć zlecenie i już można zarabiać kilkaset złotych za jedno popołudnie. Nic jednak bardziej mylnego! Jak w każdej specjalizacji fotograficznej pożądane są prawidłowe odruchy powiązane nie tylko z doborem ustawień aparatu, czy profesjonalnym sprzętem, ale również powiązane z umiejętnością znalezienia się w odpowiednim otoczeniu o należytym czasie, a w związku z tym umiejętności fotografowania najistotniejszych momentów. W przypadku fotografii ślubnej nie ma miejsca na powtórki ujęć!

Ogłoszenia

Dość często na słupach ogłoszeniowych można odszukać przyklejone kartki z treścią „fotograf ślubny Kraków”, „fotografia ślubna Kraków”, „fotografia ślubna Warszawa”, czy co więcej „tani fotograf ślubny”. Wskazane jest sprawdzić dokładnie ogłoszenia, albowiem ślub jest nadzwyczaj istotnym dniem dla większości osób – czy opłaca się psuć sobie jego atmosferę i późniejsze pamiątki tym, iż chcieliśmy zaoszczędzić na usługach zawodowego fotografika ślubnego sto złotych?

Jak dużo to kosztuje?

Koszt usług fachowego fotografika ślubnego to w zależności od naszych oczekiwań i jego poziomu wydatek od około kilkuset złotych. Wszystko zależy też od tego, jak długo fotograf ma spędzić z nami czas – czy ma być obecny tylko na przestrzeni samej ceremonii ślubnej, czy także podczas kompletnego wesela i poprawin.